Це слово викликає жах у більшості людей. Декілька цікавих фактів допоможуть дізнатися головне про це захворювання.

Більше мільйона людей щорічно проходять обстеження на наявність раку. Звичайно ж, рак не вибирає людей за кольором шкіри, статтю, етнічної чи расової принадлежності. Для того щоб знати як боротися з раком, потрібно знати що це таке.

Походження раку

Всі органи і тканини людини складаються з клітин. Аномальний ріст клітин перетворює їх на ракові.

«Наші клітини постійно оновлюються, а це означає, що вони ростуть і діляться. У нормі клітини мають обмежений термін життя », пояснює доктор медичних наук – Льон Лічтенфільд, глава Американської ракової громади. Онкологічний процес протікає в такий спосіб: ракові клітини, які утворилися перестають реагувати на команди до зростання і відмирання, які посилаються нашим організмом, і стають « безсмертними ». При цьому у ракових клітин «з’являється здатність розповсюджуватися по всьому тілу і розростатися в будь-якому місці людського організму, на відміну від здорової клітини, для якої така поведінка не характерна і є аномальною», стверджує доктор Лічтенфільд.

Різновиди раку

Як правило, назва раку залежить від того, який орган вражають ракові клітини, наприклад рак грудей або рак передміхурової залози. У свою чергу, лейкемія – це рак крові, так як до складу крові входять лейкоцити, які і є об’єктом ураження недуги.

Серед чоловіків досить часто зустрічається рак передміхурової залози, а у жінок – рак грудей. Рак легенів і рак товстого кишечника – в числі найпоширеніших як у чоловіків, так і у жінок. Рак сечового міхура і меланома частіше зустрічається у чоловіків, а неходжкінська лімфома і рак матки – у жінок.

Лікування

Основні методи лікування ракових захворювань:

1) Оперативне втручання, в ході якого видаляється ракова пухлина.

2) Променева терапія – метод лікування пухлин з використанням іонізуючих випромінювань.

3) Хіміотерапія – лікування за допомогою сильнодіючих медикаментів, направлених на знищення ракових клітин.

Вчені різних країн світу щодня працюють над розробкою нових, більш ефективних методів лікування раку.

Фактори ризику захворювання на рак

Причини ракуСпосіб життя та шкідливі звички можуть сприяти виникненню раку. Наприклад, куріння, неправильне чи незбалансоване харчування, яке призводить до надмірної ваги або ожиріння, малорухливий спосіб життя підвищують ризик захворювання на рак. Існують й інші причини виникнення раку: згубний вплив сонячних променів на шкіру, надмірне вживання алкогольних напоїв та ін.

Для зниження ризику виникнення онкологічних захворювань необхідні регулярні фізичні навантаження, відмова від куріння і дотримання збалансованого раціону харчування, заснованого на продуктах рослинного походження.

«Відмова від шкідливих звичок і нормалізація фізичного та психологічного стану організму призводить до зниження ризику онкологічної захворюваності на 70-80%», – розповідає Ігор Реут (Ізраїль), онколог лікарні сучасної онкологічної допомоги ЛІСОД. – «Важливо знати і про нові методи боротьби з онкозахворюваністю, а саме про профілактику такого захворювання як рак шийки матки. На сьогодні розроблена і застосовується у всьому світі, вакцинація проти вірусу папіломи людини, який згодом може стати причиною цього захворювання ».

Вакцинація, стабільність в статевих відносинах і своєчасне лікування допоможуть запобігти виникненню раку пов’язаного з інфекційними захворюваннями, такими як вірус папіломи людини, гепатит або ВІЛ.

Рак, напевно, завжди буде нас лякати. Але знання про природу, методи боротьби з раком і способи зниження ризику виникнення цього захворювання, дозволяє подивитися на цю проблему з нової точки зору.

Більше про рак читайте в розділі ОНКОЛОГІЯ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПУХЛИНИ. ТЕРМІНОЛОГІЯ І КЛАСИФІКАЦІЯ

ЗНАЧЕННЯ ДІЄТИ В ПРОФІЛАКТИЦІ РАКУ

РАК ЛЕГЕНІВ