Гастроентеролог і лікар-дієтолог Нурія Діанова розповіла, як найкраще готувати яйця. За її словами, це найцінніший поживний продукт, який містить безліч мікроелементів, вітамін А і лецитин.

“Це найкращий білок в рейтингу білків, він ідеально легко засвоюється, і у нього ідеальний амінокислотний склад, навіть краще м’яса”, – зазначила дієтолог.

Діанова підкреслила, що яйця засвоюються організмом по-різному, в залежності від способу приготування. Наприклад, найлегше засвоюється омлет, трохи складніше – яйце пашот і яйце бенедикт, далі йдуть варене яйце і глазунья, а найгірше – сирі яйця.

Лікарка додала, що омлет вважається універсальною стравою, яке можна їсти в будь-який час дня. Щоб зробити блюдо більш легким, фахівець порадила робити його з одного цілого яйця і декількох яєчних білків.

Читайте також:  Яблука покращують захист від ішемічної хвороби серця

За її словами, одного жовтка цілком достатньо, а їсти такий омлет можна через день. Вона також висловилася проти чисто білкових омлетів, зазначивши, що жовтки теж потрібні. Однак дієтолог попередила, що при загостренні панкреатиту або проблеми з жовчним міхуром краще підійдуть чисто білкові омлети.