Експерти в області дієтології та здоров’я назвали 4 альтернативних напої, здатних замінити каву. Всі перераховані фахівцями продукти мають схожий з кофеїном підбадьорливий і тонізуючий ефект, але при цьому практично нешкідливі для організму.

Однією з альтернатив чашки кави вранці може стати гарячий шоколад, при виробництві якого використовують багаті вітамінами і мінералами какао-боби. Такий напій крім додання бадьорості допомагає зміцнити серцево-судинну систему і знизити ризик деяких захворювань.

Не менш корисні, на думку експертів, овочеві та фруктові свіжовичавлені соки. Для фрешів важливо вибрати правильні продукти, які допоможуть організму прийти в тонус і отримати необхідну дозу корисних речовин.

Ще один аналог кави – зелений чай, що містить у своєму складі велику кількість вітаміну C. Цей напій містить кофеїн і танін, здатний знижувати відчуття голоду, а також залізо та йод.

І останнім фахівці називають імбирний чай, що сприяє схудненню і загальному оздоровленню організму. Підвищити підбадьорливий ефект цього напою можна за допомогою додавання до нього чорного листового чаю, скибочок лимона або листя м’яти.

Раніше ми писали про те, як не нашкодити собі споживанням кави.