Дослідники з Ексетерського і Брайтонського університетів заявили, що помірне споживання чорного шоколаду і червоного вина допомагає організму довше чинити опір старінню. У цих продуктах містяться особливі хімічні сполуки – вони сприяють збереженню молодості.

Дозволяйте собі червоне вино і заїдайте його чорним шоколадом. Як заявила професор молекулярної генетики Ексетерського університету Лорна Харіс, нові результати досліджень дозволяють припустити, що за допомогою цих продуктів можна «лікувати» старі клітини, відновлюючи в них деякі функції молодих клітин.

Вчені вважають, що старіння тісно пов’язане з схильністю організму до хворіб.

«Однією з причин, через яку людина стає більш сприйнятливою до захворювань, є те, що тканини накопичують старіючі клітини. Тобто вони є живими, але не ростуть і не функціонують повноцінно. Подолати цю проблему допоможуть хімічні сполуки, що містяться в червоному вині, чорному шоколаді і чорниці », – зазначила професор Лорна Харіс.

У свою чергу проводила досліди з зазначеними компонентами доктор Ева Латорі повідомила, що ступінь і швидкість змін в клітинах під впливом цих речовин були настільки суттєвими, що це «справжня магія».

Раніше дослідження американських медиків показало, що виноград володіє сильною заспокійливою дією і допомагає нейтралізувати багато порушень нервової системи. Експерти при цьому констатували: на основі органічних сполук винної ягоди можна виготовити ДНК-вакцину, і підбирати її виходячи з особливостей організму конкретної людини.

Автори інших робіт вказували на те, що червоне сухе вино позитивно впливає на роботу серця у людей з діабетом, а шоколад захищає шкіру від шкідливого впливу ультрафіолету.

Джерело: MedikForum