ГоловнаНовини Здоров'яМедики пояснили, кому загрожує ранній клімакс

Медики пояснили, кому загрожує ранній клімакс

Деякі жінки ризикують стати жертвами занадто ранньої менопаузи. Про це повідомили американські дослідники, чия робота опублікована в журналі PLOS ONE. Учені прийшли до висновку, що у таких представниць слабкої статі є спільні риси – вони активно користуються косметикою і, як не дивно, зайво охайні.
 
побутова хімія і клімакс

На перший погляд, бути надто охайним неможливо. Однак, як пояснюють автори дослідження, до цієї категорії осіб відносяться дами, які постійно наводять порядок в будинку з використанням побутової хімії і занадто часто вдаються до засобів особистої гігієни.

«Жінки недооцінюють вплив на свій організм хімічних речовин, що містяться в косметиці, засобах особистої гігієни, продуктах побутової хімії і просто в навколишньому середовищі», – стверджують фахівці. Між тим, всі ці фактори, за їх словами, можуть стати причиною раннього настання клімаксу.

У ході дослідження медиками був проаналізований значний масив даних за 1999-2008 роки, отриманих в ході масштабного загальнонаціонального дослідження здоров’я населення. Ці дані включали в себе показники здоров’я більш ніж 31 тисячі осіб, включаючи майже півтори тисячі жінок в постменопаузі. Людей, зокрема, тестували на рівні вмісту в крові та сечі штучних хімічних сполук, що руйнують ендокринну систему.
 
Було встановлено, що у жінок, в організмі яких фіксувався високий рівень вищеназваних хімікатів, – менопауза наступала на 2-4 роки раніше, ніж у жінок з їх низьким вмістом.

«Ці речовини порушують природний процес секреції і розподілу гормонів в організмі, що веде до раннього припинення функції яєчників», – висловилися з цього приводу дослідники.

Медики пояснюють, що небезпечні речовини можуть міститися в тому, чим багато жінок дуже люблять користуватися – в продуктах побутової хімії, засобах особистої гігієни та косметиці, наприклад, в лосьйонах, парфумах, гримі, рідкому милі, спреях для укладання волосся, лаку для нігтів і так далі. Вони настійно рекомендують переглянути своє ставлення до використання такої продукції і не зловживати нею.

Лікарі застерігають:
рання менопауза не тільки негативно впливає на репродуктивну функцію, а й в цілому скорочує тривалість і знижує якість життя жінки, приводячи до розвитку серцево-судинних захворювань, остеопорозу та інших проблем зі здоров’ям.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КЛІМАКС: ЯК ЗНЯТИ СИМПТОМИ?

МЕНОПАУЗА І РОЗЛАДИ СНУ

ХАРЧУВАННЯ ПРИ МОЛОЧНИЦІ