Деякі жінки ризикують стати жертвами занадто ранньої менопаузи. Про це повідомили американські дослідники, чия робота опублікована в журналі PLOS ONE. Учені прийшли до висновку, що у таких представниць слабкої статі є спільні риси – вони активно користуються косметикою і, як не дивно, зайво охайні.
 

На перший погляд, бути надто охайним неможливо. Однак, як пояснюють автори дослідження, до цієї категорії осіб відносяться дами, які постійно наводять порядок в будинку з використанням побутової хімії і занадто часто вдаються до засобів особистої гігієни.

«Жінки недооцінюють вплив на свій організм хімічних речовин, що містяться в косметиці, засобах особистої гігієни, продуктах побутової хімії і просто в навколишньому середовищі», – стверджують фахівці. Між тим, всі ці фактори, за їх словами, можуть стати причиною раннього настання клімаксу.

У ході дослідження медиками був проаналізований значний масив даних за 1999-2008 роки, отриманих в ході масштабного загальнонаціонального дослідження здоров’я населення. Ці дані включали в себе показники здоров’я більш ніж 31 тисячі осіб, включаючи майже півтори тисячі жінок в постменопаузі. Людей, зокрема, тестували на рівні вмісту в крові та сечі штучних хімічних сполук, що руйнують ендокринну систему.
 
Було встановлено, що у жінок, в організмі яких фіксувався високий рівень вищеназваних хімікатів, – менопауза наступала на 2-4 роки раніше, ніж у жінок з їх низьким вмістом.

«Ці речовини порушують природний процес секреції і розподілу гормонів в організмі, що веде до раннього припинення функції яєчників», – висловилися з цього приводу дослідники.

Медики пояснюють, що небезпечні речовини можуть міститися в тому, чим багато жінок дуже люблять користуватися – в продуктах побутової хімії, засобах особистої гігієни та косметиці, наприклад, в лосьйонах, парфумах, гримі, рідкому милі, спреях для укладання волосся, лаку для нігтів і так далі. Вони настійно рекомендують переглянути своє ставлення до використання такої продукції і не зловживати нею.

Лікарі застерігають:
рання менопауза не тільки негативно впливає на репродуктивну функцію, а й в цілому скорочує тривалість і знижує якість життя жінки, приводячи до розвитку серцево-судинних захворювань, остеопорозу та інших проблем зі здоров’ям.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КЛІМАКС: ЯК ЗНЯТИ СИМПТОМИ?

МЕНОПАУЗА І РОЗЛАДИ СНУ

ХАРЧУВАННЯ ПРИ МОЛОЧНИЦІ