Вважається, що солодка і липка по консистенції їжа провокує пошкодження емалі і карієс, так як якісно очистити подібний харчовий наліт досить складно. Однак співробітники Університету Іллінойсу, США, довели: існують ласощі, хоч і липкі, але нешкідливі.
 

На думку американських дантистів, таким десертом, з добре вираженим солодким смаком і при цьому корисним, є родзинки. Вони стверджують: родзинки не приводять до перевищення небезпечних рівнів кислотності зубного нальоту і не піддають зуби небезпеці втраті мінералів, яка в свою чергу загрожує карієсом.
 
У стінах Університету Ілінойсу були проведені експерименти, для участі в яких медики запросили групу дітей віком від 7 до 11 років. Маленьким добровольцям пропонувалося ласувати такими продуктами, як родзинки, кукурудзяні пластівці, зернові висівки з родзинками, а також сумішшю пластівців з родзинками (без цукру). Після їх вживання стоматологи проводили виміри кислотного нальоту на поверхні зубів, який утворювався там в результаті активності бактерій.
 
Фахівці пояснюють, що бактерії на зубній поверхні активуються після споживання їжі і скупчення різних видів цукру, включаючи глюкозу, фруктозу і сахарозу, а також після вироблення кислот, що сприяють розпаду зуба. При цьому сахароза, службовка живильним середовищем для бактерій, ще й допомагає шкідливим мікроорганізмам утримуватися на емалі. Але, – як було встановлено в ході даного дослідження, – родзинки не містять сахарози, завдяки якій бактерії липнуть до зубів.
 
Більше того, дослідники зробили висновок, що в родзинках присутні природні сполуки, що допомагають стримувати в порожнині рота ріст мікроорганізмів, які викликають захворювання ясен.
 
Відзначимо, що корисні властивості родзинок на цьому не закінчуються. Раніше було доведено, що цей продукт захищає людину від розвитку діабету і робить міцнішими серце.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
СУХОФРУКТИ: КОРИСТЬ І ШКОДА

ВИНОГРАД – ЯГОДА ЗДОРОВ’Я

ЧОМУ СУХОФРУКТИ ШКІДЛИВІ?