Якщо до вас «підкралася» молочниця – знайте, чим харчуватися, щоб прогнати непрохану гостю.

Грибний бунт

Молочниця – це вид грибкової інфекції, збудником якої є дріжджоподібні гриби роду Candida. Тому в медичній літературі молочниця відома, як кандидоз. Кандиди – це умовно-патогенні грибки. Вони є складовою частиною нормальної мікрофлори ротової порожнини, товстого кишечника і піхви у більшості здорових людей.

Молочниця виникає тоді, коли грибки розмножуються в дуже великій кількості, або відбувається інфікування іншим, більш патогенним, штамом.

Як правило, молочниця розвивається при зниженні імунітету, або ж внаслідок антибіотикотерапії. Також пусковим чинником захворювання може стати клімакс, носіння вузького (тісного) і незручного білизни, вагітність, або ж використання засобів контрацепції.

Симптоми і лікування

Характерними симптомами кандидозу є свербіж, больові відчуття, відчуття печіння, білі сирнистий виділення на слизових оболонках (у піхві, на язиці). А у чоловіків, це почервоніння крайньої плоті і білий наліт.

Лікар-лаборант Інна Іванченко відзначає, що жінки будь які піхвові виділення часто приймають за кандидоз, незважаючи на те, що це захворювання зустрічається рідко. – Встановити справжній діагноз можна тільки за допомогою лабораторних аналізів.

З молочницею сьогодні можна ефективно справлятися з допомогою протигрибкових медикаментів. Однак самолікуванням займатися не варто. Гінеколог Ольга Клименко розповідає, що лікувати пацієнтів, які займалися самолікуванням, буває дуже важко. – Якщо який-небудь препарат допоміг вашому знайомому, то не факт, що він підійде вам, – пояснює лікар.

Дієта – запорука швидкого одужанняХарчування при молочниці

Під час лікування від кандидозу лікар вам обов’язково дасть рекомендації відносно дієти, якої варто дотримуватися під час усього курсу лікування.

Дієтичне харчування при молочниці, в першу чергу, має бути збагачене продуктами, які володіють протигрибковою дією. З іншого боку необхідно стимулювати роботу імунної системи, і відповідно харчуватися продуктами-імуностимуляторами. Ідеальним кандидатом, який задовольняє обидві вищеописані позиції, є часник. Часник ефективний, як під час лікування від кандидозу, так і для профілактики молочниці. Його антигрибкові властивості були підтверджені ізраїльськими вченими, які показали, що часниковий екстракт пригнічує ріст грибкової культури.

З іншого боку вам необхідно поповнити організм природними конкурентами грибків – бактеріями. Тому при лікуванні молочниці дуже ефективно вживання йогуртів з живими культурами корисних бактерій. Однак уникайте солодких йогуртів. Цукор, що міститься в них, тільки сприяє зростанню грибкової флори. Деякі дослідження показують, що регулярне вживання кисломолочних продуктів з корисними бактеріальними культурами знижує ризик розвитку молочниці на 35-40%!

Що можна і потрібно вживати?

 • Всі овочі і несолодкі фрукти. Бажано все їсти в сирому вигляді, проте допускається варіння, тушкування або запікання. Смажити на відкритому вогні лікарі не рекомендують.
 • При молочниці можна вживати і нежирні сорти м’яса, птиці та риби.
 • Крупи і несвіжий хліб, бажано грубого помелу з низьким вмістом рафінованих вуглеводів.
 • Всі бобові.
 • Прянощі. Спеції непогано борються з грибковими культурами.
 • Вітамінні препарати підсилюють опір організму і підвищують імунітет.

Що виключити з раціону харчування?  

 • Всі продукти, в яких міститься цукор і наступні прості вуглеводи: фруктоза, галактоза, мальтоза, глікоген, сорбіт, моносахариди, глюкоза, сахароза. Звичайно ж, повністю уникнути таких компонентів вам не вдасться, тому зведіть їх споживання до мінімуму.
 • Фруктові соки і солодкі фрукти: виноград, сухофрукти та інші.
 • Продукти, що містять дріжджі: пиво, хліб та інші хлібобулочні вироби.
 • Оцет і алкоголь.
 • Соуси: кетчупи, майонези, гірчицю, соєвий соус.
 • Копченості.

Будьте здорові!