Цукор неодноразово оголошувався вкрай шкідливим продуктом, і багато хто відмовляється від вживання солодощів, вважаючи, що це допоможе стати струнким і більш здоровим. Однак американські вчені з’ясували, що відмова від солодкого, навпаки, здатна нанести удар по нормально функціонуючому організму – зокрема, такому найважливішому органу, як серце.

Дослідники з Гарвардського інституту стволових клітин закликають не впаде в крайності НЕ оголошувати прості вуглеводи «самими страшним ворогами» для людини.

«Раціони харчування з відмовою від вуглеводної їжі можуть призвести до атеросклерозу і порушень кровотоку в руках і ногах», – застерігають вони.

Вченими було проведено експеримент з трьома групами гризунів. У першій тварин годували, в основному, вуглеводною їжею, у другій основу складали вуглеводи і жири, в третьому – жири і білки. Через 12 тижнів були проведені заміри показників здоров’я органів і систем.

Як і очікувалося, в третій групі, де тварини практично не отримували вуглеводів, щури були самими худенькими – вони набрали на 28% ваги менше, ніж гризуни з другої групи. Але при цьому показники їхнього здоров’я виявилися найгіршими. Зміна дієти спричинила за собою негативні зміни стінок судин – вони стали менш еластичним і більш крихкими, що збільшувало ризик виникнення судинних патологій.

«Відмова від вуглеводів може привести до істотного підвищення ймовірності розвитку серцево-судинних захворювань», – зробили висновок фахівці.

Медики з тривогою говорять про те, що насаджувана у вигляді стандарту краси і здоров’я худорлявість змушує багатьох людей (і особливо жінок) відмовлятися від вуглеводної їжі. Тим часом, худорлявість, що досягається таким чином, підриває здоров’я серця і судин. Солодким не потрібно об’їдатися, нагадують дослідники. Але й відмовлятися від нього зовсім небезпечно для здоров’я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЕКСПЕРТИ РАДЯТЬ ПОЧИНАТИ ОБІД ІЗ СОЛОДКОГО

СТРАШНІШЕ, НІЖ ЦУКОР

СОЛОДОЩІ ВПЛИВАЮТЬ НА ПСИХІКУ ЛЮДИНИ – ВЧЕНІ