Знизити ризик деменції або набутого слабоумства можна за рахунок фізичної активності, відмови від шкідливих звичок, контролю над харчуванням і рівнем цукру в крові, заявили у ВООЗ.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оприлюднила нове керівництво, що містить рекомендації щодо запобігання деменції. Ці рекомендації засновані на тих висновках, які були зроблені фахівцями організації після аналізу зібраної інформації про вплив шкідливих звичок на розвиток деменції в 80 країнах світу.

Експерти ВООЗ закликають якомога відповідальніше ставитися до необхідності дотримуватися профілактичних заходів, що дозволяють домогтися зниження ризику деменції. За прогнозами організації, через 30 років число людей з деменцією збільшиться в три рази.

Читайте також:  Що таке ексцентричність і коли вона перетворюється в психічний розлад

Фахівці відзначили: для профілактики деменції можуть бути ефективними ті ж заходи, які зазвичай рекомендуються лікарями для захисту від розвитку хвороб серця.

«Наукові дані, зібрані для справжнього керівництва, підтвердили висловлене нами припущення: те, що добре для нашого серця, добре і для нашого мозку», – сказав гендиректор ВООЗ доктор Тедрос Адханом Гебреєсус.

Активність. У списку рекомендацій щодо зниження ризику деменції фізична активність стала номером один. Мова не йде про відвідини спортзалу – медики настійно радять дорослим людям в принципі якомога більше рухатися, ходити пішки, підніматися по сходах, виконувати домашню роботу.

Відмова від куріння. Дослідження підтверджують, що куріння значно підвищує ризик розвитку деменції, і чим більше людина курить, тим вище її ризик втратити розум в старості. Люди, які викурюють від половини до однієї пачки в день, мають 37-процентний підвищений ризик розвитку деменції, а ті, хто викурює від однієї до двох пачок в день – 44-відсотковий в порівнянні з некурящими.

Читайте також:  Турбота про суглоби: 8 помилок, які потрібно виключити для підтримки здоров'я з віком

Далі в переліку рекомендацій щодо захисту від деменції слідують:

  • зниження вживаного алкоголю або повна відмова від нього,
  • корекція ваги,
  • контроль над артеріальним тиском,
  • контроль над рівнем ліпідів в крові,
  • соціальна залученість,
  • профілактика депресії.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News