Про корисний вплив помідорів на організм людини лікарі говорили і раніше, але тепер той факт, що головний помідорний компонент – лікопін, покращує функції судин, отримав наукове обгрунтування. Дослідники з Кембриджа встановили, що лікопін відчутно корисний при серцево-судинних хворобах, пов’язаних з ушкодженнями артерій.

Кембриджські вчені провели експеримент, під час якого давали учасникам добавку, що містить лікопін, і плацебо. У випробуванні були задіяні 36 добровольців з серцево-судинними захворюваннями, які брали статини і які мали порушення в ендотелії (внутрішньої вистилки судин і артерій), і 36 здорових людей. Ніхто з піддослідних не знав, які саме добавки приймає.
 
При підведенні підсумків з’ясувалося, що прийом лікопіну значно поліпшив стан судинної системи тих учасників експерименту, хто мав в анамнезі хвороби серця. У них, завдяки лікопіну, на 53%, розширилася прохідність кровоносних судин, що поліпшило кровообіг і кровопостачання внутрішніх органів. Крім того, у цих добровольців було зафіксовано істотний стан ендотелію, що дуже важливо для здоров’я серця – тканина швидко регенерувала, ставала більш еластичною.
 
За словами вчених, благотворна дія лікопіну в помідорах, які насичені цим пігментом, посилюється, якщо приймати їх у вигляді пюре, кетчупу або з оливковою олією. Міститься лікопін і в таких фруктах і овочах, як грейпфрути, спаржа, морква, кавуни. Всі ці дари природи можуть стати хорошими захисниками самопочуття для тих, кому доводиться боротися з хворобами серця і артерій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КОРИСТЬ ПОМІДОРІВ ДЛЯ ЛЮДИНИ

МЕДИКИ ОГОЛОСИЛИ ОЦЕТ НОВИМ СУПЕРПРОДУКТОМ