Чи може рослина з амазонських джунглів лікувати рак печінки? Цей рослинний екстракт викликає самогубство пухлинних клітин, не пошкоджуючи здорові тканини.

Рослина з джунглів Амазонки продемонструвала дивовижний потенціал у справі лікування раку печінки, як з’ясували вчені з University of the Basque Country. Рослинний екстракт листя Vismia baccifera вбиває пухлини печінки, викликаючи самогубство їх клітин, як показали експерименти в умовах лабораторії. При цьому дані самогубства проходять строго локально, їм піддаються ракові клітини, а здорові тканини зовсім не зачіпаються. Отже, пацієнти з раком печінки зможуть уникнути досить тяжких побічних ефектів хіміотерапії.

«Зараз існує великий інтерес до ідентифікації рослинних компонентів, які можна використовувати в якості хіміотерапевтичних агентів, – розповідають автори дослідження. – Завданням цих компонентів буде запобігання подальшого зростання пухлин або лікування метастазів, наприклад. Тубільне населення джунглів вже давно використовують протизапальні властивості Vismia baccifera для боротьби з інфекціями сечовивідних шляхів або хворобами шкіри. А ми вирішили випробувати цю рослину на предмет його ефективності в лікуванні раку печінки».

Читайте також:  Лікарі: навіть тьмяне світло вночі може шкодити серцю під час сну

Ми нагадуємо, що саме запальні процеси викликають поширення ракових клітин. При цьому вчені перевірили вплив екстракту рослин на здорові клітини печінки, і будь-яких патологічних наслідків виявлено не було. Отже, даний екстракт можна активно застосовувати при лікуванні однієї з найнебезпечніших і важких в терапії пухлин.