Чи може рослина з амазонських джунглів лікувати рак печінки? Цей рослинний екстракт викликає самогубство пухлинних клітин, не пошкоджуючи здорові тканини.

Рослина з джунглів Амазонки продемонструвала дивовижний потенціал у справі лікування раку печінки, як з’ясували вчені з University of the Basque Country. Рослинний екстракт листя Vismia baccifera вбиває пухлини печінки, викликаючи самогубство їх клітин, як показали експерименти в умовах лабораторії. При цьому дані самогубства проходять строго локально, їм піддаються ракові клітини, а здорові тканини зовсім не зачіпаються. Отже, пацієнти з раком печінки зможуть уникнути досить тяжких побічних ефектів хіміотерапії.

«Зараз існує великий інтерес до ідентифікації рослинних компонентів, які можна використовувати в якості хіміотерапевтичних агентів, – розповідають автори дослідження. – Завданням цих компонентів буде запобігання подальшого зростання пухлин або лікування метастазів, наприклад. Тубільне населення джунглів вже давно використовують протизапальні властивості Vismia baccifera для боротьби з інфекціями сечовивідних шляхів або хворобами шкіри. А ми вирішили випробувати цю рослину на предмет його ефективності в лікуванні раку печінки».

Ми нагадуємо, що саме запальні процеси викликають поширення ракових клітин. При цьому вчені перевірили вплив екстракту рослин на здорові клітини печінки, і будь-яких патологічних наслідків виявлено не було. Отже, даний екстракт можна активно застосовувати при лікуванні однієї з найнебезпечніших і важких в терапії пухлин.