Схильність брехати пов’язана з хронотипом, до якого належить людина. До такого висновку прийшли вчені з Гарвардського університету, вивчивши дві сотні «жайворонків» і «сов».
 
Згідно з висновками американських вчених, «жайворонки», активніші вранці, більш схильні до брехні і неетичної поведінки ввечері, в той час як «сови», навпаки, можуть прибрехати швидше вранці, ніж ввечері. Причина, на думку американців, у різних «рівнях чесності», а «рівні чесності», в свою чергу, залежать від часу доби, в який організм людини звик спати або не спати.
 
До такого висновку вчені дійшли в результаті ряду експериментів. У них брало участь майже 200 добровольців, що пройшли тексти і пограти в різні ігри під наглядом фахівців. Зокрема, добровольцям було запропоновано грошові винагороди у розмірі до 10 доларів, а також призи. У прагненні виграти деякі учасники експериментів обманювали партнерів і спостерігачів, і, як виявилося, найбільш високий рівень нечесності був в години, коли люди знаходилися за межами пріоритетним для них часу доби, тобто в ті години, коли ця людина зазвичай спала. Іншими словами, «жайворонки» прибріхували ввечері, а «сови» вранці.
 
Як заявив один з авторів дослідження, професор Cуніта Сах з Гарварду, це відкриття відіграє велику роль для роботодавців та розподілу ними робочих місць. Особливо важливо це відкриття в області позмінних робіт. «Якщо прийняття рішення залежить від хронотипу людини, то роботодавцям необхідно вирішити питання про тривалість робочого дня і про те, як він буде будуватися», – вважає Суніта Сах.
 
Психологи вважають, що схильність до брехні формується в дитинстві, будучи своєрідною захисною реакцією на тиск жорстокого світу навколо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПОЛІТИКИ САМІ ВІРЯТЬ В СВОЮ БРЕХНЮ

МЕДИКИ РОЗПОВІЛИ, КОЛИ СОН ВДЕНЬ НЕБЕЗПЕЧНИЙ