З політиків виходять відмінні брехуни , тому що вони самі з часом переконують себе в тому , що говорять правду. До такого висновку прийшли вчені з Università degli Studi del Piemonte Orientale в Італії .
 
Від ” Уотергейту ” Річарда Ніксона до показань Білла Клінтона , який заперечував свій зв’язок з Монікою Левінські , політики майже завжди говорили неправду вельми переконливо . Що вже говорити про таких злих геніїв 20-го століття , як Гітлер чи Муссоліні , які на своїй брехні засновували цілі імперії і розв’язували війни ? Італійські вчені з’ясували , що саме робить політиків такими винятковими брехунами .
 
Виявляється , що люди, які займаються політикою з часом самі починають вірити в ту неправду , яку вони вимовляють , тому брехня в їхніх вустах і здається такою переконливою . Відомо , що краще за всіх бреше той, що не розуміє , що говорить неправду , і у випадку з політиками ми спостерігаємо саме цю ситуацію. Так , Джордж Буш молодший настільки сильно хотів повірити в те , що в Іраку є зброя масового ураження , що не тільки повірив сам , а й переконав у цьому Конгрес , розв’язавши безглузду війну . Її наслідком став “звільнений Ірак ” , що перетворився на світового лідера за кількістю кривавих терактів.

Читайте також:  Лікар називає гранично допустимий час сидіння на унітазі

Як вважає автор дослідження доктор Анна Галеотті , у кожної людини є свій власний внутрішній детектор брехні , який дозволяє розпізнати брехню оточуючих людей. Але це зробити набагато простіше в тому випадку , якщо людина говорить неправду свідомо. Якщо ж він вірить у власну брехню , то переконати його у зворотному не вдається навіть за допомогою фактів . Деякі політики продовжують брехати навіть після того , як їх брехня вже виявляється викритою .

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News