Ряд досліджень, що доводять зв’язок між звичкою спати вдень і погіршенням здоров’я , поповнила свіжа робота науковців з Кембриджського університету. Фахівці прийшли до висновку , що денний сон може зробити негативний вплив на тривалість життя.
 
Експерти зробили висновок , що найнебезпечнішою якістю сну можна вважати надмірну сонливість. За свою звичку спати багато можна заплатити занадто дорого. Якщо після пробудження вранці людина відчуває бажання спати протягом більше однієї години протягом дня , то ймовірність померти передчасно зростає для нього до 32%.
 
Ці цифри дало вивчення самопочуття 16374 британців. Проаналізувавши дані , вчені виявили , що у людей , які дозволяють собі спати на годину більше норми ( нормою вважається сон довжиною в 7-8 годин ) , ризик померти в найближчі 13 років зростав на 14 %.
 
При цьому фахівці особливо відзначають , що звичка спати робить ще більш глибоку негативну дію на організм , якщо виникає у віці після 40 років. Після того як люди переступили певний віковий рубіж , зв’язок між кількістю сну і тривалістю життя стає більш вагомою і проявляється особливо переконливо , підкреслюють дослідники. «Чим більше їх хилить на сон вдень , тим довше вони сплять , і тим сильніше підвищується ризик передчасної смерті» , – висловилися медики.
 
Чому саме у людей , яким вже виповнилося 40 років і більше , звичка спати вдень починає набирати шкідливий потенціал , лікарі поки пояснити не можуть. Вони допускають , що слабкість і сонний стан протягом дня стають гарним середовищем для розвитку різного роду хвороб . У організму просто не вистачає енергії на те , щоб чинити опір недугам , а , враховуючи природне уповільнення біологічних реакцій після 40 – річного рубежу , з віком тривалий сон утворює чималий ризик для здоров’я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧИ КОРИСНО СПАТИ ВДЕНЬ?

ДЕННИЙ СОН ВПЛИВАЄ НА ТРИВАЛІСТЬ ЖИТТЯ