Кандидат медичних наук, завідуюча дієтологічних центром МОНІКИ імені М. Ф. Володимирського Інна Пічугіна розповіла про небезпеки дефіциту вітаміну К. За її словами, нестача цього мікроелемента може призвести до раннього старіння.

При нестачі цієї речовини в організмі людини скорочується рівень інтерлейкіну. Медик зазначила, що це може спровокувати проблеми з імунною системою, в результаті прискоривши старіння всього організму.

За словами Пічугіної, вітамін К міститься в зелених продуктах. Він відноситься до жиророзчинних і допомагає при синтезі білка, також ця речовина бере участь в роботі згортання крові.

“Якщо десь пошкодження судин-він утворює згусток, і кровотеча зупиняється”, – навела вона приклад. Лікарка підкреслила, що вітамін здатний допомогти з роботою нирок, а також поліпшити взаємодію кальцію і вітаміну D. поєднання двох цих мікроелементів зміцнює кісткову системи і сполучну тканину. Так, дітям він допомагає розвивати скелет, а літнім – боротися з остеопорозом.

Читайте також:  Пов'язаний із нюхом симптом може сигналізувати про початок деменції

Щоб збільшити кількість вітаміну К, Пічугіна пропонує переглянути своє харчування. Вона радить включити в щоденний раціон шпинат, салат-латук, капусту, а також печінку.