Американські вчені в ході наукового дослідження встановили, що цукор для здоров`я людини є більшим ворогом, ніж сіль. Доданий цукор в переробленій їжі значно частіше викликає гіпертонію, інсульти і хвороби серця, ніж сіль.

Останніми роками дієтологи не раз говорили про те, як важливо знизити вживання солі. Стверджувалося, що надлишкова кількість солі в раціоні сприяє виникненню різних серцево-судинних хвороб. Однак американські вчені з Mid America Heart Institute встановили, що додані в перероблену їжу і напої шкідливі цукри становлять для здоров’я людини більшу загрозу, ніж сіль.

Вони з’ясували, що цукор частіше викликає підвищення артеріального тиску, сприяє хворобам серця і інсультам. Автори дослідження закликають змінити поради щодо здорового харчування для більшості людей, щоб вони скорочували вживання не солі, а шкідливого цукру.

“У всьому світі вживання безалкогольних напоїв з цукром є причиною 180 тисяч смертей на рік, – говориться в дослідженні. – Приблизно 300 років тому люди вживали всього лише пару кілограм цукру на рік, а сьогодні тільки в США цей рівень підвищився до 50-75 кг , що відповідає від 24 до 47 чайних ложок в день. Ми з’ясували, що люди, раціоні яких присутня достатня кількість доданих цукрів, що становить не менше чверті їх добового обсягу калорій, майже в три рази більше ризикують захворіти на серцево-судинні хвороби, ніж ті, в раціоні яких цукор становить менше 10% калорій “.

Вчені встановили, що щоденне споживання більше 74 г фруктози підвищує ризик розвитку гіпертонії на 30%. Насичена фруктозою дієта також пов’язана зі збільшенням рівня жиру в крові і чутливістю до інсуліну, що в два рази підвищує ризик розвитку метаболічного синдрому. Експертів особливо турбує, що підлітки сьогодні споживають в 16 разів більше доданих цукрів у день, ніж це рекомендується. Автори дослідження підкреслюють, що натуральний цукор, який міститься у фруктах і овочах, не небезпечний для здоров’я. І вживання цих продуктів майже напевно принесе користь людині.

Читайте також:  Дефіцит вітаміну D може призвести до смерті

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
СКІЛЬКИ ЦУКРУ В ПРОДУКТАХ?

ВИЯВЛЕНО НОВУ ШКІДЛИВУ ВЛАСТИВІСТЬ ЦУКРУ

СТРАШНІШЕ, НІЖ ЦУКОР