Підтримати активні розумові процеси та концентрацію уваги вдень допомагають такі продукти, як шоколад, селера, риба, ягоди.

Добре відомо, що протягом робочого дня виникають періоди, коли розумова діяльність починає слабшати – у такі моменти виникають проблеми з концентрацією та здатністю зосереджуватись, люди відчувають зниження тонусу, стан «мозкового туману». Нутриціолог Олена Свиридова розповіла в інтерв’ю, що стимулятором когнітивної діяльності вдень може бути їжа.

Одним із продуктів для покращення концентрації фахівець назвала червону рибу.

«Червона риба є джерелом жирних кислот та йоду, які мають позитивну дію на нервову систему, роботу мозку та концентрацію», – зазначила Свиридова.

Читайте також:  У мережі поділилися простими способами підтримати психічне здоров'я

Ще одним продуктом, здатним «прокачати» когнітивні функції, експерт вважає селера: його позитивний ефект пояснюється наявністю комплексу вітамінів, важливих для нейронних процесів (селера містить вітаміни А, Е, В, К). Крім того, підтримку мозку надає шоколад із високим вмістом какао, як і саме какао у вигляді напою.

“Гіркий шоколад сприяє викиду серотоніну та ендорфіну, які допомагають утримувати увагу”, – уточнила нутриціолог.

Також активізують роботу мозку кави та ягоди (конкретно чорниці). Говорячи про каву, Свиридова порадила не зловживати її кількістю – надлишок кофеїну сприяє лише нервовому та розумовому виснаженню. Що стосується чорниці, жменя цієї ягоди в щоденному раціоні не тільки покращує концентрацію вдень, а й сприяє стресостійкості, захисту мозку від вікового занепаду.

Читайте також:  Ось скільки калорій ви спалюєте під час ходьби