Вчені виявили, що рекомендовані вісім склянок води на день можуть бути надто високими для наших реальних потреб.

Рекомендоване споживання двох літрів води на день рідко відповідає нашим реальним потребам, а в багатьох ситуаціях навіть дуже велике. Враховуючи, що близько половини нашого щоденного споживання води надходить з їжею, за оцінками вчених, нам дійсно потрібно лише від 1,5 до 1,8 літрів на день.

Попередні дослідження в цій галузі залежали від опитувань, які проводяться на невеликих вибірках людей, але тепер вчені по всьому світу співпрацюють для вимірювання обігу води з використанням методу стабільних ізотопів, пише TheGuardian.

Вони опитали 5604 особи у віці від восьми днів до 96 років із 23 різних країн. У дослідженні взяли участь люди, які випивали склянку води, в якій деякі молекули водню були замінені на стабільний ізотоп елемента під назвою дейтерій, який природним чином міститься в організмі людини і абсолютно нешкідливий.

Швидкість виведення зайвого дейтерію показує, як швидко циркулює вода в організмі. Ті, хто живе в жарких і вологих умовах і на великих висотах, а також спортсмени, вагітні та жінки, що годують, потребують більшої кількості води, оскільки дослідження показали, що у них вище оборот води.

Це дослідження показує, що поширена думка про те, що ми всі повинні випивати вісім склянок води (або близько двох літрів на день), ймовірно, занадто високо для більшості людей у ​​більшості ситуацій, і політика одного розміру для всіх щодо води не підтверджується цими даними.