Лікар Катерина Дем’янівська висловила попереджувальну думку, що ігнорування шапки в холодну осінню погоду загрожує розвитком неврологічного захворювання, при якому уражається потиличний нерв.

Дем’янівська розповіла в інтерв’ю, що відмова від шапки в холоди небезпечна тим, що у людини може розвинутися невропатія великого потиличного нерва. Ця патологія виникає у зв’язку з надмірною напругою м’язів, які реагують на охолодження неконтрольованими спазмами.

Як наслідок, відбувається сором, роздратування, защемлення нервів голови, і розвиток такої невропатії може супроводжуватися вкрай неприємними, болючими симптомами.

Невропатія великого потиличного нерва – це серйозне неврологічне захворювання. Воно проявляється виснажливим стріляючим болем у потилиці, що віддає в завушну, тім’яну, скроневу області, – поінформувала медик.

Катерина Дем’янівська додала: якщо голова часто піддається охолодженню, це може сприяти виникненню хронічних болів, пов’язаних із надмірною напругою апоневрозу – так називається сухожильний шолом між потиличним та лобовим м’язом.