Говорячи про дешеві продукти, що ефективно захищають організм від раку, дієтолог Юліана Кузнєцова назвала першими бобові культури та водорості.

Кузнєцова розповіла в інтерв’ю, що водорості містять речовини, здатні пригнічувати ріст ракових клітин.

«Спіруліна або та ж хлорела дуже добре впливають на підтримку організму загалом. Але найголовніше, що вони є компонентами, які здатні стримувати зростання ракових клітин», – повідомила медик, порадивши обов’язково включати водорості до раціону за відсутності протипоказань.

Лікар зауважила, що захист організму від раку дієво покращують продукти, чиї компоненти допомагають зміцнювати імунну систему. Такими компонентами є антиоксиданти – речовини, що оберігають клітини органів від ушкоджень, що викликаються окисленням. Джерелом антиоксидантів можуть бути в тому числі доступні та дешеві продукти харчування.

«Високі концентрації природних антиоксидантів містять зелений чай, бобові, а також фрукти та овочі оранжевого, жовтого та червоного кольорів», – уточнила експерт у розмові.

Крім того, ефект придушення росту ракових клітин має зелень. Кузнєцова пояснила, що зелень, включаючи листові овочі та салати, багата на хлорофіл, що є джерелом заліза. Завдяки залозі активізується імунна система, і тіло ефективно очищається від канцерогенів, до того ж у організмі підвищується рівень антитіл, важливих боротьби з хворобами.

Також у боротьбі зі злоякісними утвореннями корисні спеції – найкращими лікар вважає куркуму та чорний перець. Причому вживати їх потрібно саме у поєднанні.

«Куркумін, що міститься в куркумі, показаний при раку молочної залози та товстої кишки. Додавання чорного перцю робить його ефективнішим для зменшення розмірів ракових пухлин», – констатувала фахівець.