Смертність від раку легенів серед жінок в Європі вперше перевищила аналогічний показник кількості жертв раку грудей. До такого висновку прийшли італійські дослідники з Університету Мілана.

Рак легенів тривалий час вважався майже виключно чоловічим захворюванням, так як більше 90% його жертв це завзяті курці. Однак зниження числа курців серед чоловіків і зростання любительок сигарет серед жінок, який відзначався в п’ятдесяті, шістдесяті і сімдесяті роки минулого століття, призвів до того, що сьогодні проживаючі в Європі дами частіше вмирають від раку легенів, ніж від пухлин грудей.

Це сталося вперше за всю історію спостережень. Автори дослідження особливо відзначають високий рівень курящих жінок у Великобританії та Польщі. Серед мешканок Британії мода на куріння поширилася під час Другої світової війни, в той час як інші європейські жінки почали активно палити в кінці 1960-х.

Зазначимо, що сьогодні смертність від раку грудей падає, в той час, як кількість жертв раку легенів серед жінок зростає. З 2009 року по 2015 рік число жінок, зіткнувшись з пухлинними захворюваннями легень, зросла на 9%. Сьогодні ці хвороби забирають життя 14,24 жінок з кожних 100 тисяч, що проживають в Європі.

За той же період смертність від раку грудей за той же період впала на 10,2% до 14,22 на кожні 100 тисяч мешканок Європи. Найбільша смертність жінок від раку легень спостерігається Великобританії та Польщі. За оцінками експертів, в 2015 році вона становитиме 21 і 17 на кожні 100 тисяч жінок відповідно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КУРІННЯ СКОРОЧУЄ ЖИТТЯ МІНІМУМ НА 12 РОКІВ

СТОМАТОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ КУРЦІВ

РАК ЛЕГЕНІВ