Лікарі з Німеччини дали поради, що стосуються правильного вимірювання артеріального тиску. Однією з рекомендацією є достатній проміжок після випивання чорного чаю.

Стрес та інші психічні фактори можуть впливати на рівні артеріального тиску. Навіть якщо АТ вимірюється в кабінеті лікаря, результат іноді спотворюється, тому що людина відчуває тривожність. За словами лікарів, найкраще брати свідчення в спокійній домашній обстановці, роблячи це правильно.

Зокрема, вимір слід робити не раніше ніж через 5 хвилин розслабленого сидячого положення. Без фізичних навантажень, вживання кави або чорного чаю до цього, при цьому важливо тримати передпліччя на підкладці так, щоб манжета приладу знаходилася на рівні серця.

При першому вимірі варто порівняти показники на обох руках, що визначають для діагностики служать підвищені результати, що в подальшому потрібно враховувати. Артеріальний тиск слід вимірювати два або три рази поспіль з півхвилинною перервою. Згідно з даними, з часом відбувається деяке зниження артеріального тиску. Враховується середнє значення останніх двох дій.

При підвищених показниках рекомендується робити виміри кілька разів на день і реєструвати значення. Записи необхідно показати лікарю, щоб обговорити проблему.

“В принципі, кров’яний тиск також можна виміряти на зап’ясті. Для цього використовуються прилади, точність вимірювань яких перевірена і задокументована. Важливо врахувати, навіть якщо підвищене тільки верхнє або нижнє значення (систолічний, діастолічний), це називається гіпертонією», – додали медики з Німеччини.