Зарубіжні медики перерахували 5 попереджувальних ознак втрати слуху. Одним з таких сигналів є часта забудькуватість.

Як відзначили фахівці, втрата слуху має відношення не тільки до літніх людей, згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 50% осіб у віці від 13 до 35 років схильні до ризику розвитку стану. У зв’язку з чим всім без винятку важливо не упустити попереджувальні знаки, в числі яких так званий дзвін у вухах, схожий на дзижчання. За словами доцента кафедри отоларингології в Нью-Йоркському медичному коледжі Роберта Пінкуса, варто особливо насторожитися, якщо ознака має тенденцію повторюватися частіше і стає більш відчутною, не виключено, що мова йде про пошкодження нервів органу слуху.

У свою чергу Срекант Черукурі додав, якщо людина починає частіше втрачати рівновагу і спотикатися, то це також є можливою ознакою втрати слуху.

“Оскільки внутрішні слухові канали посилають сигнали вашому мозку, щоб допомогти вам зберегти рівновагу, пошкодження цих же каналів може призвести до втрати балансу”, – пояснив експерт.

Не варто ігнорувати і забудькуватість, адже пам’ять безпосередньо пов’язана з тим, що людина чує. Це нерідко призводить до соціальної ізоляції, яка являє собою фактор ризику подальшого когнітивного зниження. Гуркіт метро і гудки автомобілів нерідко є дратівливими, але якщо вони призводять до больових відчуттів у вухах, то це є ще одним попередженням.

П’ята ознака – неможливість почути співрозмовника в шумному місці, так як добре функціонуючий орган слуху фільтрує фонові звуки.