Сечокам’яна хвороба є дуже поширеною, причому від неї страждають не тільки дорослі, а й діти. Медики назвали 5 способів, що дозволяють не допустити її розвитку.

Питний режим

Вода являє собою кращу профілактику сечокам’яної хвороби. Якщо колір сечі протягом усього дня залишається темно-жовтим (вранці це нормально), значить, організм отримує недостатньо води. У день варто випивати мінімум 8 склянок.

Кальцій

Недолік кальцію призводить до скупчення ефірів і солей щавлевої кислоти, що призводить до появи каменів у нирках. У раціон потрібно включити сир, молоко, кефір, кунжут і цільнозернові продукти. Також медики радять не забувати про вітамін D.

Читайте також:  Спати голяка: 8 переваг для здоров'я, включаючи втрату ваги та покращення кровообігу

Продукти з оксалатом

Це полуниця, буряк, капуста, щавель, селера і шоколад. Якщо таких продуктів багато, то ниркам наноситься серйозної шкоди. Крім того не можна зловживати вітаміном С, оскільки він перетворюється в оксалати.

Сіль, цукор, підсолоджувачі

Надходження в організм великої кількості солі змушує працювати нирки на знос, тому в день варто споживати не більше 5 г (1 ч.л.). Що стосується цукру і підсолоджувачів, то вони здатні спровокувати камені. Цукор призводить до дисбалансу всмоктування кальцію і магнію, а фруктоза перетворюється в оксалати. Безпечними вважаються мед і стевія.

Спорт

Три тренування в тиждень благотворно позначаються на всьому організмі в цілому. Для нирок фізичне навантаження також стане справжнім порятунком.

Читайте також:  Названо основні симптоми дефіциту вітаміну B12