Будь-яка їжа впливає на здоров’я, в тому числі, якщо мова йде про серце. Дослідники відзначають, що існує така їжа, за допомогою якої можна скоротити рівень холестерину в крові, зберігаючи його на здоровому рівні.

Боби

Це не тільки хороше джерело рослинного білка і мінералів на зразок заліза і магнезія, також в них містяться корисні волокна – клітковина. Розбухаючи в воді, такі волокна набувають консистенцію гелю. Відомо, що водорозчинна клітковина здатна знизити рівень “поганого” холестерину.

Авокадо

Останнім часом цей продукт набув популярності, проте його користь дійсно велика. Цей зелений фрукт сповнений корисних мононенасичених жирів і все тієї ж клітковини. Рандомізоване контрольне дослідження 2020 року показало, що у людей з надмірною вагою або ожирінням, що вживають один авокадо в день, скорочувався рівень “поганого” холестерину.

Читайте також:  Чи станете ви частіше хворіти, якщо у вашому будинку буде холодно

Жирна риба

Про користь риби знають багато. Часто додавати в свій раціон таку їжу радять лікарі-терапевти і дієтологи. Також часто прописують в якості харчової добавки риб’ячий жир. Причина в омега-3 жирних кислотах. Найбільший вміст цього елемента спостерігається в лососевих, тунці, сардинах і скумбрії.

Велике дослідження, опубліковане в 2016 році, показало, що дорослі люди, які споживали нежарену жирну рибу мали менший ризик розвитку серцево-судинних хвороб в порівнянні з тими, хто не їв таку їжу.

Ячмінь

Цей злак сповнений бета-глюканами (вид розчинної клітковини). Взаємодіючи з жирами і жовчними солями, вона дозволяє знизити рівень “поганого” холестерину. Це підтвердив метааналіз рандомізованих контрольованих досліджень. Результати були опубліковані в 2016 році.

Читайте також:  Щодня вживають каву люди менше схильні до ризику розвитку атеросклерозу

Темний шоколад

Комусь це може здатися дивним, проте цей десерт дійсно має корисні властивості. Дослідження показали, що флавоноїди, що містяться в гіркому шоколаді (від 70% какао), можуть знизити ризик серцевих захворювань. Зокрема, в одному з недавніх клінічних випробувань за участю 84-х чоловік, одна група вживала 2 грами чорного шоколаду, інші ж їли 2 грами молочного. Після шести місяців виявилося, що загальний рівень холестерину, а також показники артеріального тиску значно знизилися в порівнянні з іншою групою.