Переважна більшість рудоволосих людей всю спекотну частину літа намагаються уникати дії сонячних променів, які загрожують ризиком раку шкіри. Однак нове дослідження дає надію власникам рудого волосся в найближчому майбутньому почати насолоджуватися сонцем, як це роблять інші люди.

Вчені з Бостонського університету виявили молекулу, яка допоможе рудоволосим людям захиститися від злоякісної меланоми. Це різновид раку шкіри, яка починається в меланоцитах. Ці клітини виробляють пігмент за назвою меланін, який допомагає захищати глибокі шари шкіри від шкідливого впливу ультрафіолетового випромінювання сонця. За даними експертів, на частку меланоми припадає всього 1% всіх пухлин шкіри, але саме цей різновид раку шкіри і викликає максимум смертей. Добре відомо, що люди з рудим волоссям і безліч веснянок знаходиться в особливій групі ризику у зв’язку з загрозою розвитку злоякісної меланоми. Попередні дослідження показали, що це може бути пов’язано з певними варіантами білка під назвою меланокортин-1 рецептор (MC1R), який знижує ступінь пігментації шкіри.

Читайте також:  Якщо постійно їсти ці продукти, у вас можуть закупоритися артерії

Однак автори цього дослідження зазначають, що точний механізм впливу варіантів MC1R на ризик злоякісної меланоми у рудоволосих був невідомий. У зв’язку з цим вчені провели серію експериментів з клітинами шкіри і мишами. Спочатку вони піддавали ці клітини переносять варіанти MC1R, ультрафіолетової радіації. Було виявлено зниження пальмитоіліровання білка MC1R клітин шкіри. Це процес, який вкрай важливий для пігментації і передачі сигналів MC1R. Брак пальмитоіліровання може знизити ризик пігментації і підвищити ймовірність пухлин шкіри. А потім вчені визначили, здатне чи ні пальмитоіліровання білків MC1R захистити від ризику раку шкіри.

Вони спостерігали за двома групами мишей, що мають варіанти MC1R. Перша група отримувала лікування невеликою молекулою під назвою палмостатин, яка сприяє пальмитоіліровання, а інша група не отримувала нічого. Піддавши всіх мишей ультрафіолетової радіації, дослідники з’ясували, що в першій групі ймовірність розвитку злоякісної меланоми була значно нижчою. Отже, підвищення ступеня пальмитоіліровання MC1R в клітинах шкіри є ефективним способом зниження ризику злоякісних меланоми у рудоволосих людей.

Читайте також:  Як правильно вживати вітаміни, щоб бути здоровим

Джерело: MedikForum