Після проведених досліджень вчені розробили оптимальну дієту для людей з гіпертонією. Медики розповіли, що жирні кисломолочні продукти і червоне м’ясо протипоказані при такому раціоні.

Американські вчені провели велике дослідження, в якому взяли участь 4500 добровольців у віці від 13 років. Експеримент проводився в одній з медичних шкіл Північної Кароліни і полягав у виявленні взаємозв’язку між оптимальним меню для людей з гіпертонією і зміною кров’яного тиску.

Проведені тестування показали, що при дотриманні спеціальної дієти Dash ризик розвитку серцевої недостатності знижується вдвічі. Також при використанні цього принципу харчування знижується небезпека інсульту, ожиріння і навіть деяких онкологічних захворювань.

Дієта Dash була складена спеціально для людей, які страждають на гіпертонію. Основою цього способу харчування є відмова від солодких газованих напоїв, червоного м’яса і жирних кисломолочних продуктів. Шкідлива для гіпертоніків їжа замінюється на нейтральну і корисну: дієтичне м’ясо, знежирені кисломолочні продукти, горіхи, цільнозернові злаки, багато овочів і фруктів.

Також дієта передбачає відмову від перекусів, знижуючи поживність одного прийому їжі на 200 калорій. Це робить подібний спосіб харчування безпечним і корисним при надмірній вазі.

Раніше лікарі розповіли про високий тиск і пов’язані з ним ризики для здоров’я людини.