Дієтолог Шапіро: відмова від молока покращить стан шкіри і позбавить перепадів настрою.

Лікар-дієтолог, доктор медичних наук Емі Шапіро заявила, що дорослим людям не потрібне коров’яче молоко, і назвала чотири вагомі причини відмовитися від нього. Її слова передає видання Eat This! Not That!

Фахівець каже, що на сьогоднішній день для дорослих людей існує безліч альтернатив молоку, у складі яких є кальцій, вітаміни А, D та інші корисні речовини. За її словами, відмова від цього продукту може позитивно позначитися на стані розуму та тіла, наприклад, покращить стан шкіри. “Якщо у вас є непереносимість молочного білка, про яку ви не підозрюєте, є ймовірність, що відмова від цієї категорії продуктів позначиться на стані вашого епідермісу – стане менше висипань, вщухнуть акне та екзема”, – пояснює Шапіро.

Також, як стверджує дієтолог, в молоці міститься багато гормонів, тому регулярне вживання цього напою може спричинити дисбаланс естрогену та тестостерону в організмі людини, що зрештою і призводить до різких змін настрою. Відмова від коров’ячого молока, заявляє вона, позбавить цих різких перепадів.

Як ще один позитивний ефект дієтолог називає поліпшення загального стану кишечника: знизиться ймовірність діареї, зменшиться газоутворення, зникне здуття живота, які виникають через те, що лактоза важко засвоюється організмом.

На закінчення Шапіро додає, що від молока та молочних продуктів варто відмовитися за ознаками харчової алергії на них. Крім індивідуальної непереносимості лактози, існують інші види алергії на цей продукт. Два найбільш поширені з них — синдром харчового протеїн-індукованого ентероколіту та еозинофільний езофагіт — їх викликають білки та пептиди, що містяться в молоці.