Лікарі з Великобританії розповіли про три контрольні ознаки, які можуть сигналізувати про серцевий напад. Симптоми включають в себе дискомфорт в грудях, який з’явився раптово і не проходить. Стаття відповідного змісту опублікована у виданні Express.

Серцевий напад пов’язаний з невідкладною медичною допомогою і виникає, коли подача крові до серця блокується, як правило, згустком крові. Це може призвести до серйозного пошкодження серцевого м’язу, що пов’язано з ризиком смерті. Є три основні ознаки серцевого нападу, серед них дискомфортні відчуття в грудях, які раптово виникають і не проходять, біль, що поширюється на ліву чи праву руку, шию, область щелепи, спину або живіт. У цьому ж списку почуття нудоти, пітливість, запаморочення або задишка.

Читайте також:  Лікар назвав 10 продуктів, які допоможуть жити довше, включаючи вино та шоколад

За словами медиків з Великобританії, якщо стався серцевий напад, то слід негайно викликати швидку допомогу. Не буде зайвим прийняти аспірин (при відсутності алергії), він допомагає розріджувати кров і відновлювати кровопостачання серця.

Для мінімізації ризику стану рекомендується відмовитися від паління, привести в порядок параметри фігури, віддавати перевагу дієті з низьким вмістом жирів і високим – клітковини. Їсти не менше п’яти порцій фруктів і овочів в день і дві порції риби (одна жирна) в тиждень. Сюди ж відноситься розумне вживання алкогольних напоїв.

Ранше експерти-кардіологи роз’яснили чим відрізняються захворювання серця у чоловіків і жінок.

Читайте також:  Лікар розповів про найважливіші добавки для чоловіків і жінок