Медики з Великобританії представили увазі сім ключових симптомів, пов’язаних з раком язика. У цьому списку біль при ковтанні і оніміння в ротовій порожнині, які не проходить тривалий час. Стаття відповідного змісту опублікована у виданні Express.

Захворювання є шостою найбільш поширеною формою раку в усьому світі. Ознаки виявляються на передній дві третини язика або його основі, і можуть бути переплутані з менш серйозними недугами. Якщо він розвивається в ближній частині м’язового органу, то це класифікується як рак порожнини рота. Якщо на основі, то як пухлина ротоглотки. Сім ключових симптомів включають в себе: червона або біла пляма на язиці, яка не зникає, постійний біль у горлі, виразка або шишка на язиці, біль при ковтанні, оніміння у роті, нез’ясовна кровотеча з язика (якщо це не викликане травмою), дискомфортні відчуття в вусі (рідко)..

Читайте також:  Симптоми менінгіту: 3 «найпоширеніші» ознаки, не включаючи висипу

Медики відзначають, важливо пам’ятати, що ці симптоми можуть мати місце через менш серйозні захворювання, але найкраще негайно звернутися до лікаря. Факторами ризику розвитку онкологічного захворювання є: куріння тютюну (сигарет, сигар і трубок) і вживання великої кількості алкоголю. У цьому ж списку вірус ВПЛ, що передається статевим шляхом. Лікування раку порожнини рота і ротоглотки залежить від декількох умов: тип і розмір злоякісного новоутворення, його поширення, загальне здоров’я.

“Якщо рак не поширився за межі рота або ротоглотки – повне лікування можливе тільки за допомогою операції. Якщо досяг шиї, може знадобитися хірургічне втручання, променева терапія і навіть хіміотерапія», – зазначили медики.

Читайте також:  Користь та смак: 8 продуктів, у яких найбільше йоду

Раніше іноземні експерти розповіли як за станом язика діагностувати своє здоров’я.