Медики перерахували захворювання, при яких у людини може спостерігатися різкий набір ваги. Це особливо актуально серед тих, хто намагається вести здоровий спосіб життя і слідувати правильному харчуванню.

Нерідко раптова поява зайвих кілограмів пов’язано з гіпотиреозом. При зазначеному недугу щитовидна залоза в організмі виявляється не в змозі коректно виробляти гормони. Як підсумок, обмінні процеси сповільнюються, а їжа перетравлюється гірше. Проявлятися захворювання може не тільки в наборі ваги, але також в випаданні волосся, хронічної втоми і запорах. У жінок відповідна проблема нерідко дає про себе знати при полікістозі яєчників. Цей стан супроводжується гормональним збоєм.

Читайте також:  Чим небезпечне розморожування м'яса у гарячій воді

Іноді різкий набір ваги вказує на рідкісні недуги. Серед таких, наприклад, хвороба Аддісона і синдром Піквіка. У першому випадку мова йде про порушення роботи надниркових залоз, що тягне за собою збільшення жирової тканини при скороченні м’язової. У другому випадку існує ризик за короткий відрізок часу зіткнутися з ожирінням, також має місце погіршення дихання.