Чим закоханий відрізняється від « нормальної » людини ? І чи можна виміряти закоханість ?

День святого Валентина закохані всього світу вважають своїм законним святом. У цей день прийнято всіляко проявляти увагу до предмета своєї любові. 14 лютого у багатьох країнах світу дарується величезна кількість квітів , цукерок , сердечок та інших подарунків. Це свято швидко прижилося і в нашій країні. Нам подобається дарувати один одному подарунки і показувати свою прихильність. Але що таке закоханість і як вона впливає на людину ?

Що таке закоханість ?

Закоханість – це зосередженість на одній єдині людині , постійні думки про нього , бажання бачити його , розмовляти з ним. При цьому ви відчуваєте цілий комплекс приємних , позитивно забарвлених почуттів . Але можлива і негативна гамма емоцій , наприклад, у випадку , якщо «об’єкт » не відповідає взаємністю на ваші почуття.

Закоханість – непостійна величина . Вона може стихати , спалахувати знову і переходити в більш тривале і стабільне почуття – любов .

Інтуїтивно кожна людина має якісь свої уявлення про те , що таке любов і закоханість. Однак описати точно всі нюанси цього явища дуже складно. І , тим не менш , у цього «розлади» існує цілий ряд характерних ознак , які можна виявити і навіть виміряти.

Читайте також:  Анализ крови на креатинин
Ліфчик , який вимірює закоханість

На підтвердження того , що любовні переживання можна виміряти , японські винахідники створили ліфчик із застібкою , що автоматично відкривається в момент , коли жінка переживає емоційний сплеск , який пов’язаний з почуттям «справжньої любові». Досягається це за допомогою сенсорних датчиків , які вмонтовані в цю частину туалету і « відстежують » серцевий ритм , рівень гормонів і загальний стан нервової системи. Причому розробники запевняють , що їх високотехнологічний ліфчик здатний відрізнити прискорене « любовне » серцебиття від участі пульсу під час фізичних вправ або під час переляку. Для того щоб застібка не спрацювала « в невідповідний час », управління нею здійснюється за допомогою смартфона , на який датчики відсилають дані про «стан господарки ».

Можна по-різному ставитися до ідеї створення такого « гаджета » , але безумовним залишається одне : любов і закоханість – це не тільки почуття гідні пера поета , а й деякі психофізіологічні процеси , які можна описати і виміряти з наукової точки зору.

Симптоми закоханості

Любов і закоханість здаються нам особливо одухотвореними станами людини . Тому хтось може сказати , що любов – це виключно продукт розвитку культури , і що вона з’явилася, коли виникло уявлення про романтичне кохання з лицарями , дамами і трубадурами , оспівуючими це явище . Не применшуючи важливість такого скоріше поетичного , ніж наукового погляду на любов , звернемо все ж основну увагу на фізіологічні та психологічні особливості , які зазвичай пов’язані з любовними переживаннями.

Читайте також:  Лапароскопічна холецистектомія (видалення жовчного міхура)

Існують цілком конкретні симптоми , які виникають у закоханої людини і за якими можна «вирахувати» цей стан:

  • скачки настрою
  • постійні думки про « об’єкт»
  • втрата апетиту
  • безсоння , неспокійний сон
  • надмірно імпульсивні вчинки
  • головні болі , скачки артеріального тиску
  • тремтіння в кінцівках , кидання в жар і холод при вигляді обранця
  • нав’язливі ідеї

Якщо ви виявили у себе перераховані вище симптоми , найімовірніше ви закохані . І це добре , тому що пережити цей стан варто кожному !

Алергія на закоханість ?

Фізіологічний і психологічний «пристрій» людини дуже складний , до того ж ми дуже індивідуальні. Тому й прояви закоханості у нас можуть бути самими різними , відмінними від звичайного списку симптомів. Так вважається , що закоханість стимулює роботу імунної системи , за рахунок чого ми стаємо здоровішими . Для більшості з нас це дійсно так. Але у деяких «щасливчиків» в момент переживання подібних романтичних почуттів імунна система може активізуватися настільки сильно , що з’являються алергічні реакції.

Читайте також:  Почему важно принимать витамин D людям пожилого возраста
Звуження свідомості

Закохана людина може думати тільки про свій « об’єкт» . Свідомість фіксується на обранцеві. Ви згадуєте його жести , міміку , слова . Все що робить об’єкт вашого обожнювання , здається вам хорошим , правильним , красивим. Ви втрачаєте об’єктивність по відношенню до цієї людини. Психологи називають це звуженням свідомості.

На думку вчених , таким чином , природа піклується про те , щоб у період народження і виховання дітей батько і мати були разом. А для цього вони повинні відчувати одне до одного сильну прихильність і «не бачити» недоліків партнера.

Але навіть якщо ми навчилися розрізняти симптоми закоханості і розуміти , навіщо вона закладена в нас природою. Навіть якщо ми знаємо , що , коли закохуємося , втрачаємо тверезість думок , ризикуємо «заробити» безсоння і головні болі , починаємо вести себе занадто імпульсивно . Це анітрохи не применшує значення цього прекрасного почуття , випробувати яке варто кожному ! Закохуйтеся і будьте коханими!