Добре відомий здатністю покращувати зір, вітамін А також беруть участь в імунній функції, репродукції і клітинної комунікації. Вчені з Університету Брауна, Гарвардської медичної школи та Університету Іньє в Південній Кореї вивчили зв’язок між споживанням вітаміну А та ризиком плоскоклітинного раку шкіри (SCC).

Дослідження

Щоб визначити, чи може споживання вітаміну А в помірних дозах захистити від раку шкіри, дослідники провели когортне дослідження, в якому взяли участь 48 400 чоловіків і 75 170 жінок. Вчені вивчили споживання вітамінами А і каротиноїдами учасників і оцінили їх ризик SCC.

Серед учасників 3978 випадків SCC були підтверджені патологічними звітами. Дослідники виявили, що більш високий рівень загального вітаміну А був пов’язаний зі зменшенням ризику раку шкіри. Подібним чином, більш високе споживання ретинолу та деяких каротиноїдів, таких як бета-криптоксантин, лікопен, лютеїн та зеаксантин, також зменшило ризик у учасників. Дослідники відзначили, що зв’язок залишався незмінним навіть після того, як були прийняті до уваги стать та інші фактори ризику.

Джерела вітаміну А

Його можна знайти в молочних продуктах, рибі, м’ясі, сирі, яйцях і печінці. Провітамін А може бути отриманий з рослин, де він служить пігментом. Каротиноїдами (альфа – і бета-каротином) багаті манго, апельсини, мандарини, морква, броколі, солодкий перець, шпинат. Каротиноїди метаболізуються в організмі в ретинальну і ретиноєву кислоти, активні форми вітаміну А.