Якщо не готувати їжу самостійно, то неможливо точно знати, скільки в ній знаходиться солі і цукру насправді. При цьому багато продуктів, які продаються в магазинах, містять підвищену дозу солі і цукру. Не дарма їх називають “білою смертю”, так як надлишок цих продуктів може привести до розвитку гіпертонії, захворювань серця і діабету.

Щоб захиститися від ризиків, професор біохімії Меморіального університету Ньюфаудленда Скотт Хардінг для початку рекомендує уважніше читати те, що написано на упаковках продуктів. За його словами, в них приховано набагато більше солі і цукру, ніж може здаватися.

Особливу увагу необхідно звернути на ультра-перероблені продукти, до яких відносяться готові і заморожені страви, а також різні закуски. За словами експерта, не дивно, що пластівці для сніданку містять дуже багато цукру, проте маловідомо, що солі в них не менше. Багато відомих брендів пластівців додають 1,5 грама солі на 100 грамів пластівців, що майже дорівнює її кількості, прихованому в жмені картопляних чіпсів. Також до “особливо солоних” продуктів відносяться Супи швидкого приготування, хліб і булочки, готові бутерброди, піца, копченості, томатний соус, розповів експерт.

Читайте також:  Мед може вилікувати тяжке захворювання легень

Багато цукру зазвичай міститься в йогуртах, кетчупі, соусі для барбекю, заправках для салатів і приправах. Зазвичай на етикетках продуктів є кілька маркерів прихованого цукру. Наприклад, в складі є сироп, мед або патока, фруктові нектари, а також можна побачити слова, що закінчуються на “оза” – фруктоза, сахароза, мальтоза, декстроза. Екстремальну кількість цукру додають в енергетичні напої і різні газованої води, передає портал Saltwire.

За даними Національної служби охорони здоров’я, рекомендується з’їдати до 12 чайних ложок цукру і до 5-6 грамів солі в день. Незважаючи на небезпеку цих продуктів, вони важливі для організму людини, тому повністю відмовлятися від них не можна, необхідна помірність.

Читайте також:  Підніметься рівень цукру в крові: вчені назвали найгірший час для кави