Серцеві напади є небезпечні для життя стану, при яких подача крові до серця раптово блокується. Їх найчастіше провокують серцево-судинні захворювання.

Приступи можна запобігти, дотримуючись здорової дієти. Однак останні дослідження показали, що споживання дієтичних напоїв не може бути здоровою альтернативою, про яку часто заявляють виробники. До них відносяться штучно підсолоджені напої, які не містять цукор, але в їхньому складі є низькокалорійні підсолоджувачі. При цьому в солодких напоях вміст цукру може бути 5% і більше.

Американські вчені вивчили взаємозв’язок між споживанням дієтичних напоїв та ризиком серцево-судинних захворювань. У дослідженні брали участь понад 100 тис. людей, повідомляється на сайті American College of Cardiology. Учасники були розділені на три групи залежно від їхнього споживання штучно підсолоджених напоїв.

У перші три роки досліджень у учасників групи, які найбільше вживали напої з підсолоджувачами, були виявлені випадки серцево-судинних захворювань, такі як інфаркти, інсульти та гострий коронарний синдром. Після трьох років подібні захворювання з’явилися вже у 1300 людей із цієї групи.

Дані досліджень свідчать про те, що люди, які часто п’ють так звані дієтичні напої, найчастіше схильні до серцево-судинних захворювань.