Лікарі впевнені, що для психічного здоров’я недостатньо відсутності стресу і переживань. В організмі повинні бути присутніми вітаміни, мінерали і амінокислоти.

Судячи з результатів досліджень, нестача деяких вітамінів може провокувати тривожні і депресивні стани. Якщо у людини вже є психічні розлади, авітаміноз може їх погіршити. Ось три вітаміни, на які точно варто звернути увагу.

Вітамін D

Цей вітамін, що розчиняється жирами, впливає на експресію більше тисячі генів, за допомогою яких регулюється настрій і сон. Крім цього, вітамін D захищає і синтезує нейрони.

Симптоми нестачі вітаміну D можуть включати депресію, тривожність, дратівливість і втому.

Вітамін В12

Крім надання допомоги у формуванні нейронів, згаданих вище, вітамін B12 відіграє роль у регулюванні хімічних речовин, за рахунок яких ми відчуваємо себе щасливими. Йдеться про серотонін і дофамін. Крім цього, регулюється з його допомогою і норадреналін, стресовий гормон.

Симптоми дефіциту вітаміну B12 можуть включати втому, сплутаність думок, поколювання в кінцівках і задишку.

Вітамін В6

Концентрація вітаміну B6 приблизно в сотню разів вища в мозку, ніж в організмі в цілому, що говорить про його важливість для психічного здоров’я. Його присутність важлива для вироблення хімічних речовин, без яких не може обходитися людський мозок. Йдеться про серотонін, дофамін і гамма-аміномасляної кислоти.