Яблука можуть містити високу дозу фруктози, насичені кислотами і досить калорійні, – тому при зайвій вазі і деяких хронічних захворюваннях можуть являти собою певну небезпеку для організму.

Медики розповіли про властивості яблук, попутно пояснивши, в чому може полягати їх небезпека. Лікар-ендокринолог, кандидат медичних наук Заліна Гусова помітила, що фрукти, незважаючи на наявний потенціал користі, підходять далеко не всім.

«У яблуках багато фруктози, що проходить через печінку і перетворюється на сахарозу. Вони небажані для людей з діабетом, ожирінням”, – сказала фахівчиня.

Здоровим людям їх також потрібно їсти, не зловживаючи кількістю – причиною тому вуглеводне навантаження, створювана цими фруктами. Одне середнє яблуко по калорійності можна порівняти з шматком хліба товщиною в сантиметр, пояснили медики.

Читайте також:  Судинозвужувальні краплі можуть нашкодити стану мозку та серця

“У день рекомендується з’їдати два-чотири яблука за кілька прийомів їжі – строго після їжі, не натщесерце”, – зауважив в дієтолог Олексій Калинчев.

Також існує небезпека того, що яблука, в силу високого вмісту клітковини і кислот, можуть викликати погіршення самопочуття у людей з проблемами шлунково-кишкового тракту. Їм краще їсти запечені плоди – в такому вигляді вони не викликають загострень.

Крім того, медики радять уникати вживання соку, особливо, на порожній шлунок. Такий напій має високий глікемічний індекс і може викликати дуже різке зростання рівня цукру в крові.

Джерело: МедікФорум