Хліб – продукт, багатий на вуглеводи і калорії. Особливо, виготовлений з білого пшеничного борошна, позбавленої грубих волокон. Але якщо немає проблем зі здоров’ям, відмовлятися від хліба не можна. Скільки ж хліба потрібно з’їдати в день?

Порадами про вживання хліба поділилася головний позаштатний лікар-дієтолог Волгоградської області Надія Студенкова. За словами фахівця, при відсутності індивідуальних протипоказань необхідно враховувати масу тіла. Так, людям ожирінням можна без побоювань з’їдати 100 грамів житнього хліба в день, але від вживання пшеничного хліба і булочних виробів потрібно відмовитися зовсім.

Дієтолог зазначила, що в день людині необхідно споживати з їжею від 1400 до 2170 кілокалорій – цей калораж передбачає надходження в організм білків, жирів, вітамінів, вуглеводів, мінералів. Хлібні калорії вписуються в цю структуру, але – строго в помірному обсязі.

«За рекомендаціями Інституту харчування РАМН людині з нормальним здоров’ям необхідно з’їдати за день 150 грамів пшеничного хліба і 150 грамів житнього», – пояснила дієтолог.

Лікар додала, що людям, які не мислять своє життя без пшеничного хліба, потрібно віддавати перевагу його найбільш здоровим варіантам. На думку фахівця, тонкий бездріжджовий лаваш в цьому плані краще, ніж батон або булка. Тонкий лаваш можна з’їдати до 200-250 грамів в день, так як він добре засвоюється і не викликає бродіння в кишечнику.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
СКІЛЬКИ ЇСТИ КАЛОРІЙНИХ ПРОДУКТІВ, ЩОБ НЕ ГЛАДШАТИ

Джерело: МедікФорум