Раціон харчування може мати значний вплив на схильність до гіпертонії і високого кров’яного тиску – для зниження їх симптомів корисно вживати в їжу певні продукти.

Фахівці попереджають, що ознаки високого кров’яного тиску далеко не завжди очевидні. Гіпертонія може тривалий час розвиватися непомітно: багато людей не знають, що вона у них є. Найчастіше проблема підвищеного тиску виявляється, коли обумовлені ним пошкодження життєво важливих органів стають дуже значними.

Для запобігання подібних випадків медики радять періодично вимірювати свій кров’яний тиск і знати його показники (перш за все, людям старше 40 років). Раціон харчування вони рекомендують оснастити здоровими, корисними для підтримки серцево-судинної системи продуктами.

Читайте також:  Коли фрукти та овочі можуть стати небезпечними для здоров'я

Як мінімум чотири продукти входять в число кращих для зниження високого кров’яного тиску, про це пише видання Express Health (Великобританія).

Ягоди. Нормалізації параметрів тиску сприяють їх речовини поліфеноли. Дослідження показали, що у людей, які щодня вживали ягоди і продукти, багаті поліфенолами, скоротилася кількість маркерів ризику серцевих захворювань і знизився кров’яний тиск.

Банани. Їх плоди є кращими доступними джерелами калію-мінералу, що грає життєво важливу роль в лікуванні гіпертонії. Калій знижує руйнівну для судинної тканини дію натрію, знімає напругу в стінках кровоносних судин.

Зелень. Вживання трав’янистих продуктів, а також зелених листових овочів допомагає знижувати високий кров’яний тиск, послаблюючи жорсткість артерій, ця їх здатність підтверджена багатьма дослідженнями. Ефект пов’язують з дією містяться в них природні сполук нітратів, що входять до складу природних мінеральних копалин. До їх складу входять молекули оксиду азоту, що володіє властивістю розширювати кровоносні судини, знижувати тиск, зміцнювати організм в боротьбі з інфекціями.

Читайте також:  Сексолог перерахувала непоправні причини відсутності стосунків

Мигдаль. Він багатий корисними жирами, клітковиною, білком, магнієм, вітаміном Е – всі ці речовини мають властивості, що поліпшують стан серця і судин. З вживанням мигдалю пов’язані ефекти зниження підвищеного артеріального тиску, рівнів цукру і холестерину в крові. Також відомо, що горіх допомагає зменшити відчуття голоду і сприяє схудненню, що дуже важливо для профілактики гіпертонії.