Медики перерахували корисні і шкідливі властивості розчинної кави. Напій допомагає схуднути за рахунок прискорення метаболізму, але при зловживанні негативно впливає на роботу серця і підвищує пульс.

Експерти виділяють три види розчинної кави: гранульована, порошкова і сублімована. До переваг напою відносять його здатність покращувати роботу мозку і пам’ять. Кава підходить людям з надмірною масою тіла, оскільки вона знижує апетит і розщеплює жири. При регулярному вживанні чашки “підбадьорливого” в день знижується ймовірність розвитку цукрового діабету на 14%. Розчинна кава запобігає появі каменів в жовчному міхурі. Напій позитивно впливає на виділення кислот, покращує травлення і підтримує тонус м’язів.

Читайте також:  Названо головні складності схуднення після 30 років

Однак, крім переваг вживання розчинної кави, є і недоліки. До останніх відноситься звикання. На організм напій діє, подібно забороненим речовинам. Без кави людина не зможе прокинутися і приступити до виконання повсякденних справ. Цей недолік проявляється лише при регулярному прийомі більше трьох чашок в день. Кава підвищує артеріальний тиск. Від нього варто відмовитися людям з гіпертонією, а також іншими хворобами кровоносних судин і серця. Напій підвищує кислотність шлункового соку і може порушити роботу шлунково-кишкового тракту.

Частково позбутися від негативних наслідків прийому розчинної кави допоможуть невеликі хитрощі. Йдеться про додавання в напій молока, цукру, перцю. При погіршенні самопочуття після прийому кави необхідно звернутися за консультацією до лікарів.

Читайте також:  Різниця між верхнім та нижнім тиском важлива для здоров'я