З віком зір людини, як правило, погіршується, а деякі люди стикаються з його повною втратою через вікові зміни. Як стверджує лікар-офтальмолог і глава ФИиЛЗСГ, а також проекту «Збережемо зір» Тетяна Аванесова, на жаль, мало кому з людей відомо про таку патологію, як ВМД (вікова макулярна дистрофія). Тим часом саме цей діагноз останнім часом став однією з найпоширеніших причин незворотної втрати зору у людей у віці більше 50 років. Втім, уникнути цих неприємностей можна.

За словами фахівчині, ВМД на ранніх стадіях протікає без симптомів. Однак з часом людина помічає втрату контрастності і яскравості кольорів, спотворення ліній, потреба в більш інтенсивному освітленні. Потім слідують складності при письмі і читанні, знижується гострота зору, як на малому, так і на великій відстані. Після цього стан може раптово погіршитися аж до втрати зору в центральній області. Для того, щоб уникнути ризику втрати зору після 50 років, впевнена лікар-офтальмолог, необхідно працювати над обізнаністю людей про саме захворювання, щоб домогтися підвищення статистики його ранньої діагностики.

Аванесова при цьому підкреслює, що існує ряд сучасних методів діагностики ВМД, одним з яких є когерентна оптична томографія, яка дозволяє виявити навіть самі незначні нерівності в сітківці, які не помітить лікар при дослідженні очного дна. Іншими словами, виявити захворювання можна задовго до того, як почнуть проявляти себе перші симптоми.