Поза уві сні зазвичай вибирається людиною неусвідомлено, проте це може відчутно впливати на її здоров’я. Як саме, – розповіли німецькі фахівці.

Посилаючись на дослідження, опубліковане Журналом клінічної гастроентерології, медики розповіли, що люди, сплячі на правому боці, в два рази частіше страждають від печії і проблем з травленням, ніж сплячі на лівому.

“У тих, хто вважає за краще сон на правому боці, часто виникають проблеми зі шлунком. Це пов’язано з тим, що шлункова кислота в такому положенні тіла може легко потрапити назад в стравохід. Крім того, дана поза ускладнює роботу підшлункової залози, оскільки на неї тисне живіт”, – пояснили експерти в публікації видання Focus (Німеччина).

Крім того, відзначають медики, вплив на здоров’я пози на боці може визначатися тим, як розташовуються руки і ноги сплячої людини.

“Наприклад, положення ембріона з зігнутими руками і ногами часто веде до появи болю в шиї і спині. Для здоров’я спини краще спати на боці в положенні, коли верхня нога трохи згинається, а гомілка витягується”, – поділилися фахівці.

Людей, що мають звичку спати на спині, медики попереджають: така поза може спровокувати западання язика назад в горло. Дихальні шляхи при цьому звужуються – як результат, виникає хропіння. Якщо звуження виявляється значним, дихання може зовсім припинятися.

“Люди, які сплять на спині на самоті, можуть нічого про це не знати. Хропіння із зупинками дихання уві сні загрожує розвитком небезпечних для здоров’я наслідків, таких як високий кров’яний тиск і прискорений пульс, що збільшують ризик серцевого нападу та інсульту”, – попередили медики.