Експерти стверджують, що в хлібі незалежно від його ціни можуть ховатися небезпечні добавки – їх регулярно виявляють при перевірках. Щоб здешевити виробництво хліба і зробити продукт більш економічно привабливим для покупця, виробники змінюють класичну рецептуру на користь більш дешевих і часом шкідливих і небезпечних добавок.

Численним хімікатів, які сьогодні пропонуються виробникам випічки хліба, дозволяють приготувати виріб навіть з неякісного борошна, говорять фахівці. Зокрема, для додання хлібу і булкам пишності використовується добавка Е924а, бромат калію. Насправді ця добавка в Україні заборонена, але під час перевірок її проте все одно іноді знаходять в хлібі. Є дані вважати таку добавку дуже небезпечною для організму – бромат калію впливає на розвиток раку щитовидної залози та ниркової недостатності.

Читайте також:  Позіхання може бути ознакою захворювання

Ще одна харчова добавка Е927а (азодикарбонамід) використовується у виробництві хліба, щоб продукт виходив пористим і повітряним. У 2008 дану добавку визнали небезпечною, виявивши її здатність викликати розвиток хвороб дихальних шляхів і алергії.

Для профілактики грибків, бактерій і плісняви хліб можуть додавати консервант Е282, небезпечний тим, що має накопичувальний ефект і може провокувати головні болі, порушення сну, а також погіршення самопочуття у гіпертоніків. Крім цього, при виготовленні випічці і хліба нерідко використовується маргарин. Тим часом, його добавка в хліб небезпечна для здоров’я: за даними ВООЗ, маргарин є джерелом трансізомерів жирних кислот, що сприяють розвитку ожиріння, атеросклерозу і підвищують ймовірність інсультів і інфарктів.

Читайте також:  Чотири науково перевірені способи для зміцнення імунної системи

За словами експертів, вибираючи правильний хліб, потрібно обов’язково звертати увагу на етикетку, при цьому буде зовсім не зайвим вивчити коди небезпечних добавок. Більш “пухнастий” хліб робиться не за класичною технологією і містить в собі поліпшувачі. Водночас хороший хліб швидко відновлює форму після натискання, не має тріщин. Вихідний від хліба затхлий запах – вірний сигнал про те, що виріб краще не купувати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ДІЄТОЛОГИ ВИБРАЛИ НАЙКОРИСНІШИЙ ХЛІБ

СКІЛЬКИ ХЛІБА МОЖНА ЇСТИ КОЖЕН ДЕНЬ?