Традиційно в Україні кінець весни і початок літа асоціюється з відкриттям шашличного сезону. Однак при приготуванні цієї страви важливо не тільки звертати увагу на використовуване м’ясо, але і стежити за поєднанням продуктів.

За словами дієтолога Наталії Макієнко, потрібно стежити за кислотно-лужним балансом – вживати з м’ясом більше овочів і зелені, так як це сприяє гарному травленню. Не варто додавати в маринади кефір, майонез або іншу молочну продукцію.

В іншому маринад може бути будь-яким, але найкраще м’яса підходять газована мінеральна вода, велика кількість цибулі з додаванням лимона, солі і перцю. Рибу перед смаженням на мангалі можна змастити сумішшю з соєвого соусу, оливкової олії, трав і спецій, написала медик в своєму Instagram-акаунті.

А ось виключити з гарнірів до шашлику з червоного м’яса дієтолог радить хліб, картопля, лаваш та інші подібні продукти. При цьому з м’ясом птиці, рибою і морепродуктами добре поєднуються будь-які продукти.

Як підкреслила Макієнко, не варто тримати м’ясо в маринаді менше трьох годин. Найкраще залишити його на ніч в цьому “соусі”. Однак рибу, навпаки, не потрібно витримувати в маринаді довго – не більше півгодини, а морепродуктів вистачить і зовсім 15-ти хвилин.