Пора року при народженні впливає на темперамент і настрій людини. У деяких випадках це може вплинути на ризик розвитку афективних розладів, вважають угорські дослідники з університету в Будапешті.

Фахівці вивчили сезон народження 400 добровольців і типи їх особистості пізніше в житті. Виявилося, що циклотимічний темперамент (характеризується швидкими, частими коливаннями між сумним і веселим настроєм) значно частіше спостерігався у тих, хто народився влітку, в порівнянні з дітьми, народженими в зимовий період. Гіпертимія – схильність до надмірно позитивних емоцій – були значно вище серед тих, хто народився навесні і влітку. Ті, хто народилися взимку, були значно менш схильні до дратівливості, ніж ті, хто народився в інші пори року. У тих, хто народився восени, були нижчі показники ризику розвитку депресії, відзначили вчені.

На думку експертів, біохімічні дослідження показали, що час року, в якому народилася людина, впливає на певні моноаміни нейротрансмітерів, такі як дофамін і серотонін, протягом багатьох років після народження. Це говорить про те, що сезон, під час якого народжується людина, має тривалий ефект впливу на його емоційний рівень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ТИПИ ТЕМПЕРАМЕНТУ І СПОРТ

ВПРАВИ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ НАСТРОЮ

ІМУНІТЕТ – ВІД НАРОДЖЕННЯ І НА ВСЕ ЖИТТЯ