Американські медики розповіли, які заходи допоможуть знизити ризик синуситу в зимовий період. Інформація надана спеціалізованим сайтом Sound Health Services.

Синусит — запалення слизової оболонки однієї або декількох придаткових пазух носа. Може виникнути як ускладнення при гострому нежиті, грипі, інших інфекційних захворюваннях, а також після травм лицьової області. Чим триваліший стан, тим сильніше біль в області носа і між бровами.

За словами фахівців, в зимовий період проблема особливо актуальна через збільшення кількості провокуючих факторів. Медики з США радять під час екстремальних низьких вуличних температур перебувати якомога частіше в приміщенні. Бажано при цьому зберігати повітря вологим, так як підвищується ризик провокування небажаних процесів в носовій порожнині.

Читайте також:  Названий овоч, який діє на організм як натуральний антибіотик

Не менш важлива міра захисту від синуситу в зимовий період – видалення провокуючих факторів, пов’язаних з пилом в килимах або меблів, що привертає пилових кліщів і «постільних клопів», що викликають алергічні реакції, включаючи провокування нападу астми, у зв’язку з чим фахівцями рекомендується регулярне провітрювання житла.

Що стосується лікування стану, то нерідко в цьому допомагають впоратися антибіотики. Якщо причиною є вірусний синусит, то його можна лікувати за допомогою знеболюючих засобів і назальних спреїв. Хірургічне втручання необхідне в тих випадках, якщо мова йде про порушення структури внутрішньої частини носа.