99% населення Землі, що складається з 7 мільярдів людей, живе в областях із забрудненим повітрям. Такого лякаючого висновку дійшли дослідники зі Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Мільярди людей щодня вдихають брудне повітря, що збільшує ризик серйозних розладів серця та легень, як показує масштабний звіт. 99% населення Землі дихає повітрям, у якому перевищено гранично встановлені ліміти щодо концентрації шкідливих речовин, розроблені Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Це значно більше ніж 90%, зафіксовані чотири роки тому. Щоправда, з тих пір ті самі гранично допустимі концентрації шкідливих речовин були більш жорсткими.

Якість повітря є найгіршою в регіонах Східного Середземномор’я та Південно-Східної Азії, а слідом у списку Африка. Експерти ВООЗ стверджують, що неприпустимо високий показник забруднень повітря все ще вбиває мільйони людей щороку і забирає у здорових років життя. Було вкладено значну кількість коштів у створення забрудненого навколишнього середовища, замість того, щоб його очищати, як наголошують у ВООЗ.

Зараз багато країн світу намагаються скоротити імпорт енергетичних ресурсів із Росії, і це вже викликало побоювання, що подібний крок спровокує зростання використання пального на кшталт вугілля чи рідкого газу. А це генерує ще більші забруднення. В результаті екологічна обстановка на планеті досягне критичних показників за весь період існування людства.