Бажаючи зробити щось хороше для здоров’я, люди часто звертаються до вітамінних добавок. Але прийом багатьох вітамінів у формі таблеток може бути по суті марним для здоров’я, а в гіршому випадку – ще й дуже ризикованим.

Вживання багатьох ізольованих вітамінів, мінералів і мікроелементів не надає такого ж сильного впливу на організм, як корисна їжа, що містить такі нутрієнти. Про це німецькі медики розповіли на порталі Focus Online.

Полівітамінні комплекси. За словами експертів, метааналіз численних досліджень вітамінних добавок показав, що прийом полівітамінів не мають позитивного профілактичного впливу щодо серцево-судинних захворювань. На думку лікарів, збалансоване харчування цілком здатне замінити собою полівітамінні добавки, так що витрачати гроші на останні немає сенсу.

Читайте також:  Про які ознаки інсульту багато хто не знає

Вітаміни А, С і Е. Ця трійця – найбільш відомі і вважаються важливими антиоксиданти. Вони борються з вільними радикалами, які в свою чергу відповідальні за процеси старіння і розвиток запалення і пов’язаних з ним хвороб. Медики підкреслюють, що в особливо високих дозах дані вітаміни можуть бути шкідливими для організму. Що стосується їх джерел фрукти, овочі та якісна олія поставляють антиоксиданти організму в достатній кількості.

Вітамін В3. Довгий час вважалося, що ніацин надає захисну дію на серце і мозок. Він в основному присутній в яловичині, свинині, оселедця або червоній рибі. Посилаючись на дослідження, медики констатують, що тривалий прийом даного вітаміну так і не зменшив кількості серцевих нападів або інсультів у пацієнтів – при цьому у них зріс ризик проблем з печінкою і внутрішніх кровотеч.

Читайте також:  Названо способи повноцінно відпочити у відпустці

Вітамін D. Він дуже важливий для здоров’я кісток, тому що сприяє накопиченню кальцію. Фахівці вважають, що тільки за рахунок їжі забезпечити свій організм потрібною кількістю вітаміну D важко – особливо коли з-за погоди шкіра отримує мало сонячного світла. Резюме експертів: додаткова доза вітаміну D з 2000 до 3000 МО може бути корисною.

Фолієва кислота. Фолат як дитячий вітамін особливо важливий для вагітних жінок і жінок, які хочуть завагітніти. Дефіцит фолієвої кислоти може мати серйозні наслідки для майбутньої дитини. На думку експертів, даний нутрієнт повинен прийматися додатково, тільки зелених овочів і бобових в раціоні для цього недостатньо.

Читайте також:  Нарколог назвав головну небезпеку вживання пива у спеку

Вітамін В12. Важливість цього вітаміну зростає разом з кількістю людей, свідомо відмовляються від м’яса. Медики підкреслюють, що вітамін B12 є незамінним: він важливий для здійснення процесів клітинного ділення, утворення крові і функції нервової системи. При нестачі тваринної їжі в раціоні прийом B12 не просто корисний, а необхідний.

Джерело: МедікФорум