Фахівці Кембриджського університету визначили, що звичка перекушувати шоколадом може збільшувати тривалість життя. Інші дослідження також підтверджують це.

Вчені визначили, що багаті антиоксидантами, насичені поживними речовинами гірко-солодкі продукти приносять дуже багато користі організму, сприяють довголіттю. Їх яскравий представник – це темний шоколад.

Кембриджськими дослідниками було здійснено метааналіз восьми досліджень, які зібрали дані майже 21 тис. (20 951) осіб. Про цю роботу докладно пише журнал Heart. Її результати свідчать: люди, які часто використовують темний шоколад як перекус, мають нижчий ризик серцевих захворювань, інсультів.

Висновок про те, що такий перекус оздоровлює людям серце, був зроблений і співробітниками Гарвардської медичної школи, які вивчали показники декількох тисяч чоловік віком від 25 до 93 років, які були учасниками дослідницького проекту Національного Інституту серця, легенів і крові (NHLBI). Було встановлено: ті, хто їв темний шоколад більше п’яти разів на тиждень, зменшували свій ризик серцевих захворювань на 57 відсотків.

Читайте також:  Ця дієта допоможе при схудненні та діабеті 2 типу

Здатність шоколаду покращувати функції серцево-судинної системи є однією з причин, що пояснюють чому даний продукт може збільшувати тривалість життя.

Перекушуючи їм, ми забезпечуємо організм найважливішими мінералами, залізом і магнієм. Крім того, він містить речовини флавоноїди, що допомагають організму виробляти оксид азоту, який сприяє розслабленню кровоносних судин, зниження кров’яного тиску. Також вони є одними з найпотужніших антиоксидантів, що захищають клітини від пошкоджень, що викликаються вільними радикалами (нестабільні молекули кисню, що провокують окислювальний стрес, старіння, запальні процеси).

“Темний шоколад повний антиоксидантів, тому він може допомогти запобігти розвитку раку. Його регулярне споживання в кількості близько 30 грамів може стати одним із способів збільшити тривалість життя”, – резюмували медики.

Читайте також:  Лікар-гастроентеролог назвала найнебезпечніший для здоров'я сніданок