Незважаючи на те, що ця звичка сильно шкодить здоров’ю, дослідники з Канадського університету Конкордія вважають, що в певні життєві моменти сигарети не зашкодять. Йдеться про курців, які переживають глибоку душевну травму. За словами дослідників, відмова від «нікотинових паличок» під час стресу загрожує виникненням серйозних психологічних проблем.

Проаналізувавши результати наукових робіт своїх попередників, канадські вчені констатували, що люди, що знаходяться в депресії, курять в два рази частіше, ніж ті, у кого гарний настрій.

«Вони тягнуться до сигарети, так як мало сплять, турбуються і постійно відчувають нестачу нікотину», – йдеться в статті дослідників, опублікованій в журналі «Nicotine & Tobacco Research».

Під впливом стресу кинути палити важко, а найголовніше, відмова від «нікотинових паличок» тільки посилює нервове напруження, яке може стати поштовхом до розвитку багатьох хвороб. У той же час учені вважають, що скорочувати обсяг викурених сигарет необхідно.

«У цьому можуть допомогти елементарні фізичні навантаження, у тому числі прогулянка пішки», – заявили вони, грунтуючись на результатах 18-місячного експерименту.

Правда, автори наукової роботи обмовилися, що цей вид активності ніяк не впливає на зниження симптомів депресії.

Читайте також:  П'ять нешкідливих, але шкідливих для здоров'я звичок

Факт у тему:

За статистикою, на території Північної Америки постійно палить кожен п’ятий дорослий чоловік, при цьому 40% людей тягнуться до сигарет під час глибокої депресії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КУРІННЯ ВПЛИВАЄ НА КАЛОРІЙНІСТЬ РАЦІОНУ ХАРЧУВАННЯ

ПОГАНО СПИШ? КИДАЙ КУРИТИ

ЛЕГКІ СПОСОБИ КИНУТИ КУРИТИ